Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Пологівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04359399) був реорганізований і увійшов до складу Ковалівської громади

Пологи
Васильківський район, Київська область

Історія села Пологи

В  кінці  16  ст.  в  східній  частині  нинішнього  села  в ярах було поселення з 12 хат, яке називалось «Золоті гори».

В  1620 р.  київський  архімандрит Петро Могила заснував фільварок (маєток) і назвав його Напологи (розміщений на пологих місцях). З часом ця назва спростилася, і люди почали називати село Пологами.

У 1774 р. село перейшло у володіння  потомків  графа  Браницького  жителів  було  більше 1000 душ, 120 дворів.

Історія  Пологівської  загальноосвітньої  школи  починається  з  1861 року, коли було організовано церковно – приходську  школу  за сприяння  священника о. Федора Васильовича Поповського. З 1924 року в селі почали працювати  медичний  пункт  та  хата читальня.

В 1931 році в Пологах діяла школа – чотирирічка, в якій навчалося 520 учнів. Навчання проводилось у дві зміни. В класі навчалось 40-45  учнів. В 1932 році відкрито 5 клас, а 1934 році школа стала семирічкою. Своє навчання сільська молодь поєднувала з відпочинком. Центром культурної роботи стала  хата  читальня.

17 липня 1941 року село Пологи зайняли німецько-фашиські війська. Люди всіляко чинили опір ворогам, ухилялися від роботи, саботували.  Весною 1942 року німці почали масово вивозити  молодь до Німеччини. Зокрема з села  було  вивезено 120  осіб.

Під час  визволення полягло смертю хоробрих 138 радянських  воїнів, 180 односельчан не  повернулися  до  рідних  домівок  з війни.

Окрасою та центром духовного і освітнього  життя була церква збудована на початку 18  ст. з матеріалу розібраної в м. Біла Церква Петропавлівської церкви. Її двічі руйнували, але  мешканці  на  свої  кошти  відбудували  її  знову.

В  селі працює  дитячий  садочок, школа.  Пологи  славляться  своїми  озерами, які утворилися внаслідок розмежування річки Протока, що бере свій початок біля села Мар’янівка та тече по сусідніх селах. Ці водойми притягують до себе бажаючих відпочити від міського життя, насолодитися єдністю з природою, прекрасними краєвидами, чистим повітрям. Наше живописне село розташоване  в самому серці Київщини, між районним адміністративним центром – м. Васильків та промисловим містом Біла  Церква. Відстань  до залізничної станції  Устимівка – 4 км.

Село Пологи славиться відомими людьми, зокрема Герой України, депутат  Верховної Ради багатьох скликань Тетяна Володимирівна Засуха,  яка  всіляко  допомагає та  дбає  про  село  та  своїх  земляків.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування